AKCESORIA DLA KOTÓW, ZA KTÓRYMI MRUCZĄCE ZWIERZAKI NIE PRZEPADAJĄ

AKCESORIA DLA KOTÓW, ZA KTÓRYMI MRUCZĄCE ZWIERZAKI NIE PRZEPADAJĄ

Wśród kocich akcesoriów są takie, których używanie jest niezbędne lub wskazane, jednak koty za nimi nie przepadają. Mowa tu o szamponie i odżywce do kąpieli, obróżkach i szelkach spacerowych. Jakie produkty wybrać, by futrzaki nie cierpiały, kiedy będziesz ich używał? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na jakie ustępstwa możesz sobie pozwolić!

SZAMPONY DLA KOTÓW – CZY KĄPIEL JEST NIEZBĘDNA?

Koty to czyste zwierzęta. Nie raz zauważysz, jak Twój pupil samodzielnie się czyści, dokładnie wylizując każdy kawałek futra. Mruczące maluchy zabiegom pielęgnacyjnym poświęcają wręcz cały dzień, oczywiście z przerwami. To sprawia, że kąpiel kota nie jest konieczna. Jeśli jest to zwierzak domowy, możesz go co najwyżej przetrzeć mokrą ściereczką, kiedy coś przyczepi się do jego sierści.

Kąpiel przydaje się dopiero w przypadku kotów wychodzących na dwór. Jeśli na dworze padało lub kot postanowił pozwiedzać miejsca zakurzone i pełne pajęczyn, przyda mi się mała kąpiel. Wybieraj szampony dla kotów o neutralnych zapachach, a najlepiej bezzapachowe. Koty źle znoszą obcy zapach na swoim futrze. Kupuj produkty sprawdzonych marek, by futro pozostało zdrowe i lśniące.

CZY WARTO KUPIĆ OBROŻĘ DLA KOTA?

Obroże dla kotów to akcesoria, których nie trzeba stosować w przypadku kotów domowych. Zawadzają na karku i zwierzaki za nimi nie przepadają. Jeśli chcesz założyć swojemu futrzakowi obróżkę bez celu, nie rób tego. Sięgnij po nią, jeżeli mieszkasz w domku, a Twój kot lubi chadzać po dworze. Bez obróżki mógłby zostać uznany za bezpańskiego. Załóż mu na kark wąską obróżkę z adresem lub miękką, trwałą wstążkę z imieniem.

Innym rodzajem obróżki jest ta przeciwpchelna. Kot dzielący dom z psem lub wychodzący na podwórko może złapać pchły. Zamiast fundować mu stresujące kąpiele w środkach insektobójczych, wypróbuj mniej stresującą zwierzaka obróżkę.

NA SPACER Z KOTEM

Odważniejszego kota możesz zabrać na spacer po ogródku lub spokojnym osiedlu, tak samo jak psa. Ubierz go w miękkie szelki dla kotów, z których się nie wywinie (w końcu zgodnie z popularnym żartem kot to ciecz! :-)). Jeśli jednak zwierzak nie czuje się dobrze na zewnątrz, nie przekonuj go na siłę. Domowe zacisze będzie dla niego wystarczająco rozrywkowe.