Czego nie wiesz o zwierzętach?

Czego nie wiesz o zwierzętach?

Bardzo często patrzymy na zwierzęta w sposób jednowymiarowy. Posiadacze psów oraz kotów kojarzą je przede wszystkim z inteligencją, umiejętnością nawiązywania więzi oraz szczerą, bezgraniczną przyjaźnią. Osoby, które nie spędzają aż tak dużo czasu z czworonogami, zazwyczaj podchodzą z rezerwą do merdających ogonów oraz ćwierkających ptaszków w klatkach.

Co się dzieje po śmierci?

Prawdopodobnie mało kto zdaje sobie sprawę, że wszelkie procedury po śmierci zwierzęcia przebiegiem przypominają te znane nam z pogrzebów. Ludzie organizują ogromne uroczystości, w trakcie których oddają cześć zmarłej osobie. Niezależnie od tego czy mówimy o tragicznej śmierci w wypadku, czy spokojnym śnie seniorów, pogrzeby organizuje się z dużą liczbą osób. A jak to wygląda w przypadku czworonogów? Istnieje taka instytucja jak krematorium dla zwierząt. Wszystkie metody działania wyglądają dosyć podobnie, co wśród ludzi. Oczywiście dużą różnicę odgrywa fakt, że zazwyczaj to człowiek jest znacznie większy od jakiegokolwiek zwierzęcia domowego. Pod kątem rozmiarów inaczej wyglada sytuacja ze zwierzętami wiejskimi, takimi jak koń lub krowa.

Przenoszenie chorób

Wielokrotnie jednak zdarza nam się zachorować poprzez zbyt bliski kontakt ze zwierzęciem domowym. Wystarczy zauważyć postępowanie psa na spacerze, który biega w zaroślach i w miejscach, w których nasza stopa nigdy by nie postała. Właśnie w taki sposób, poprzez następujący kontakt z czworonogiem, na naszą skórę może przenieść się na przykład włosogłówka ludzka. Z bardziej popularnych kwestii można przypomnieć sobie, jak wiele osób musiało radzić sobie z wyciąganiem kleszcza ze skóry. Najczęściej spadają one z gałęzi oraz liści, ale równie często przenoszą się na skórę po pogłaskaniu czworonoga. Takie ukąszenie może skutkować poważną chorobą w postaci boreliozy.

Czysta miłość

Jednak czworonogi, szczególnie te najczęściej spotykane w domach, charakteryzują się bezgranicznym oddaniem. Każdy powrót z pracy, czy nawet chwilowych zakupów skutkuje radosnym szczekaniem i merdaniem ogona. Tak właśnie psy okazują swoją miłość do właścicieli. Oczywiście, posiadanie czworonoga to spore obciążenie. Mowa tutaj zarówno o mniejszej zawartości portfela, ale również trosce o uczucia swoje i samego zwierzaka. Bez wątpienia jednak warto poświęcić nieco więcej czasu na doszkolenie psa, aby potem móc cieszyć się najszczerszym uczuciem. Czasami trudno znaleźć tyle szczerości w oczach innych osób, niż dostrzeżemy w oczach naszego czworonoga.