Czy warto zostawić pupila w psim hotelu?

Czy warto zostawić pupila w psim hotelu?

Posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność, która szczególnie odczuwa jest podczas planowania dalekiej podróży czy dłuższej nieobecności w domu. Pupila nie zawsze można w końcu zabrać ze sobą. Nie zawsze mamy też dla niego stosowną opiekę. W takich przypadkach do głowy przychodzi jedno: psi hotel! Czy warto zostawić ukochanego pieska w takim miejscu?

Psi hotel godny polecenia

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, czy zostawisz swojego pupila w hotelu dla psów, sprawdź opinie danego miejsca oraz spróbuj zasięgnąć porady wśród znajomych. Pies jest traktowany jak człowiek rodziny, dlatego każdemu właścicielowi zwierzęcia cieżko jest zostawić go na dłużej w obcym miejscu. Psie hotele to jednak miejsca bardzo profesjonalne, często polecane przez innych właścicieli zwierząt. Pracują tam doświadczeni fachowcy, opiekunowie, a nawet behawiorysta. Poznań czy Warszawa - wszędzie znajdziesz ceniony hotel dla psów!

Zabawa z innymi psami

Jeśli twój pupil jest aktywny i uwielbia zabawy z innymi psami, to psi hotel będzie dla niego prawdziwym rajem na ziemi! Opiekunowie w takich miejscach dbają, aby psy dobierane były ze sobą pod względem temperamentu. Możesz mieć zatem pewność, że twój zwierzak odnajdzie kolegów z którymi będzie mógł szaleć i bawić się całymi dniami. Takie rozwiązanie to także świetna socjalizacja szczeniaka, która jest niezwykle istotna w pierwszych miesiącach życia psa. Uczy się on wówczas prawidłowego zachowania wśród ludzi i innych psów. Psi hotel to zatem nie tylko możliwość zostawienia psa pod fachową opieką na czas wakacji lub innych okoliczności, ale także doskonały sposób na rozwijanie jego dobrych nawyków. Możliwość z innymi psami sprawi, że twój ukochany pupil nie będzie miał czasu za tobą zatęsknić!

Solidne wyposażenie

Warto dodać, że psie hotele są niezwykle dobrze wyposażone we wszelkiego rodzaju zabawki dla zwierzaków, smakołyki i inne produkty, które z pewnością zadowolą twojego pupila. Możesz oczywiście zawieźć do hotelu ulubione piłeczki i gryzaki twojego psa, jednak nie ma takiej konieczności. Opiekunowie mają również do dyspozycji specjalne kosmetyki, środki farmakologiczne i higieniczne. Jedyne co warto zabrać ze sobą, to ulubiona karma psa, w którą psi hotel nie ma obowiązku być wyposażony. Pracownicy psich hoteli dbają nie tylko o pozostawione pod ich opieką pierski, ale również o ich właścicieli. Możesz liczyć na regularne informowanie o zachowaniu twojego pupila, zdjęcia i filmy, a nawet specjalne prezenty w podziękowaniu za zaufanie, np. pluszaki czy urocze wisiorki ze zwierzętami.