DLACZEGO KARMA BIOLOGICZNA JEST LEPSZA?

DLACZEGO KARMA BIOLOGICZNA JEST LEPSZA?

Dobre samopoczucie Twojego pupila na pewno jest dla Ciebie najważniejsze, prawda? Często opiera się ono na jego zdrowiu – szczególnie w przypadku kotów. Koty należą do zwierząt, po których czasem bardzo trudno poznać, że dzieje się u nich „nie tak”.

KARMY DLA KOTÓW ROZWIĄZANIEM NA CHOROBY?

Problemy takie jak choroby widać najczęściej, gdy są już na poważnym etapie rozwoju – długoterminowy brak nastroju, twardy i zaokrąglony brzuszek mimo braku apetytu, niechęć do kuwety. Coś, co może wydawać nam się chwilowym stanem przejściowym ze względu na kłaczek w przełyku lub zwykłą złośliwość, po dłuższym czasie nasilającym się może okazać się ciężką chorobą.

To dlatego ważne jest, aby zaopatrzyć kota w odpowiednią karmę – lepiej zapobiegać niż leczyć. Bezpieczne i ekologiczne karmy dla kotów charakteryzuje to, że dietetycy i weterynarze z precyzją dobierają każdy jej składnik, który dokładnie sprawdzany zostaje także pod kątem pochodzenia. Zarówno mięso, jak i pozostałe składniki w karmie ekologicznej z atestem pochodzą wyłącznie z gospodarstw ekologicznych.

KARMA BIO? – Z MYŚLĄ O TWOIM KOCIE

dbanie o pozytywny nastrój poprzez zabawę zabawkami odpowiednimi dla zwierząt w zestawie z innymi ekologicznymi, wspierającymi zdrowy rozwój metodami (na przykład ekologiczne drapaki, hipoalergiczne kosmetyki i tak dalej) również jest ważne, ale to właśnie karma biologiczna sprawi, że Twój kot będzie mógł cieszyć się doskonałym zdrowiem przez długi czas.

Producenci dostosowują ją do indywidualnych potrzeb i predyspozycji kotów – na rynku dostępne są karmy dla kotów sterylizowanych, funkcjonalna karma stworzona z myślą o kociętach, karmy dla kotów z alergią i tych, które mają problemy z układem moczowym, układem trawiennym (karmy o delikatnym składzie) lub karma dla kotów niewychodzących, która redukuje nadmierny przyrost tkanki tłuszczowej.

WŁAŚCIWA ŻYWNOŚĆ DLA ZWIERZĄT

Żywność tworzona jest w oparciu o to, czego naprawdę potrzebują nasze pupile – niestety karmy zakupowane w sieciówkach lub karmy nieoznaczone odpowiednim certyfikatem bazują na diecie opartej na mięsnych przetworach i chemii, a przez to koty jako zwierzęta o bardzo wrażliwym układzie trawiennym narażone zostają na różnego rodzaju choroby, alergie czy nietolerancje pokarmowe, które mogą rozwinąć się w przyszłości.

Rzadko który właściciel podejrzewa wtedy złą karmę. Przecież kot jadł ją tak długo, więc jak mógł zachorować akurat dziś…? Niestety, średniej jakości karma potrafi odbić się czkawką nawet po kilku latach jej stosowania.