HODOWCO PSÓW, PRZYGOTUJ SZCZENIAKI DO SPRZEDAŻY PRZEZ INTERNET!

HODOWCO PSÓW, PRZYGOTUJ SZCZENIAKI DO SPRZEDAŻY PRZEZ INTERNET!

Prowadzisz hodowlę psów lub przymierzasz się do jej założenia? Warto, byś zbudował stronę internetową, na której zaprezentujesz rodowody i certyfikaty, którymi odznaczają się Twoje psy. Tam również umieścisz informacje o nadchodzących i obecnych miotach, by kupujący mogli wybrać upragnionego szczeniaka. Bardzo ważne są zdjęcia – czym i jak je robić, by oddać urok małych futrzaków?

ZDJĘCIA ROBIONE TELEFONEM CZY APARATEM?

Stwierdzenie, że obecnie smartfony stanowią przedłużenie naszych ciał, nie będzie przesadą. Zastępują budziki, kalkulatory, latarki, zegarki, notatniki, kalendarze, a często również aparaty. Czy jednak robienie zdjęć na profesjonalną stronę hodowli telefonem jest dobrym rozwiązaniem?

Podkreślmy to grubą kreską: strona hodowli powinna być profesjonalna, dająca odbiorcom poczucie, że dokonują właściwego wyboru. Zadbane psiaki w połączeniu z dopieszczoną stroną internetową przekładają się na sukces. Nie musisz oczywiście kupować najnowszego aparatu, na który wydasz dużo pieniędzy, a użyjesz tylko parę razy. Postaw na znaną i uznaną przez fotografów serię, lecz sięgnij po starszy model, np. aparat cyfrowy Nikon Z6. Niweluje drgania i idealnie oddaje kolory. Wykonasz nim zdjęcia psów podczas energicznej zabawy bez ryzyka poruszonych kadrów, a nawet nakręcisz filmy w jakości 4K!

JAK PRZYGOTOWAĆ PSY DO ZDJĘĆ I GDZIE FOTOGRAFOWAĆ?

Jeśli przygotowujesz szczeniaki do zdjęć sprzedażowych (do ogłoszeń), zaprezentuj je na jednolitym jasnym tle. Zabawki, rośliny czy rodzeństwo nie powinny znajdować się w kadrze. Uspokój pieska, by dał się uchwycić z każdej strony: od przodu, z boku i od tyłu. Nagraj również krótki filmik.

Z kolei zdjęcia hodowli na stronę główną bądź do galerii możesz robić podczas spaceru, w ogrodzie lub tam, gdzie psy śpią i się bawią. Postaw na naturalność. Dla urozmaicenia wykonaj parę ujęć w ciągu dnia, i parę wieczorem – aparat Nikon Z6 doskonale radzi sobie ze zdjęciami przy gorszym oświetleniu. Uchwyć na obrazach swoją miłość do futrzastych maluchów, aby kupujący poczuli i podzielili to uczucie. Wybierz nowych właścicieli, którzy zapewnią szczeniakowi najlepsze warunki!