Jak okazać miłość pupilowi?

Jak okazać miłość pupilowi?

Miłość do zwierzęcia to nie tylko pełna miska i codzienne spacery. Warto pamiętać, że nasz czworonożny przyjaciel ma również inne potrzeby, a także problemy, z którymi może sobie nie radzić. Złe zachowanie u psów to nie jest robienie opiekunowi na złość, więc karanie psa za jego zachowanie nie zawsze przynosi pożądane rezultaty.

Z miłości do zwierząt

Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt i chcesz, aby wszyscy o tym wiedzieli, spraw sobie śliczny personalizowany prezent. Wisiorki ze zwierzętami to produkty stworzone z myślą o zwierzolubach takich jak Ty! Mając przy sobie personalizowany wisiorek, będziesz miał swojego ukochanego pupila zawsze przy sobie. Dodatkowo możesz wybrać pamiątkowy wisiorek, do którego wkłada się sierść zwierzaka i zalewa ją żywicą. Tak przygotowany produkt to idealny pomysł również na prezent dla bliskiej osoby. Wisiorki z sylwetkami zwierząt i grawerem mogą być także używane jako element ozdobny lub informacyjny przy obroży pupila.

Terapia ze specjalistą dla opiekuna i pupila

Czasem zdarza się, że przygarniamy pieska ze schroniska i nie znamy dobrze jego przeszłości. Niektóre zwierzaki mają za sobą ciężkie przejścia i potrzebują pomocy behawiorysty. Behawiorysta poznań oferuje pomoc zarówno zwierzakom, jak i ich właścicielom. Specjalista przygotowuje psy do codziennego funkcjonowania i pomaga pokonać lęki np. separacyjne. Z pomocy behawiorystów chętnie korzystają osoby posiadające psy agresywne, niszczące lub zastraszone. Warto pamiętać, że do psa trzeba podejść psychologicznie, na nic nie zdadzą się próby bicia czy zastraszania, a także wszelkiego rodzaju kary. Fachowa pomoc przynosi wiele radości zarówno psom, jak i ich opiekunom oraz sprawia, że zwierzaki zapominają o swoim złym zachowaniu i żyją w zgodzie z otaczającym ich światem.

Czym jest socjalizacja szczeniaka?

Socjalizacja szczeniaka ma za zadanie poznać język psów i słuchać ich potrzeb. Decydując się na socjalizację, przyzwyczajamy szczeniaka do kontaktu z ludźmi i innymi zwierzętami, a także dziećmi. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nieodpowiednie wychowanie małego pupila może doprowadzić do reagowania przez niego strachem lub agresją w różnych sytuacjach. Socjalizacja zapewnia szczęście nie tylko zwierzakowi, ale również oszczędza problemów opiekunowi. Szczeniaki dobrze chłoną wiedzę, tak samo, jak małe dzieci. Specjalistyczne podejście do tematu już od najmłodszych lat zwierzęcia daje gwarancje na udane wychowanie oraz spokojne i szczęśliwe życie. Każdy, kto chce uniknąć problemów wychowawczych, powinien skorzystać z pomocy specjalistów w tej dziedzinie.