Jak wpłynąć na zachowanie psa?
Aby pies był posłuszny i nie rozrabiał, z całą pewnością ważne jest odpowiednie podejście oraz doświadczenie. Jeśli pupil faktycznie sprawia problemy, najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do doświadczonego behawiorysty lub zapisanie psa na szkolenie. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku psów ras agresywnych.
Odpowiednio dobrane legowisko dla czworonoga
Oczywiście na samym początku warto zadbać o to, aby nowy pies poczuł się dobrze w nowym otoczeniu oraz ze swoimi domownikami. Właśnie z tego powodu powinien on mieć swoją wyznaczoną przestrzeń, w której będzie mógł poczuć się bezpiecznie i odejść tam, gdy poczuje się zmęczony lub przytłoczony. Doskonałym pomysłem jest legowisko dla psa w stylu skandynawskim. Doskonale spisze się ono w minimalistycznych wnętrzach oraz, w tych, w których meble są starannie dobrane. Legowisko psie w stylu skandynawskim jest nie tylko wygodne dla czworonoga, ale i bardzo atrakcyjne wizualnie. Dostępne jest w kilku rozmiarach i kolorach, a dzięki właściwościom ortopedycznym, zapewni bezpieczny odpoczynek.
Gdzie zgłosić się z psem, gdy sprawia poważne problemy?
Zdarza się, że niektóre, zwłaszcza młode psy nie potrafią kontrolować swoich zachowań, które dla domowników mogą być męczące lub wręcz nieznośne. Do takich zachowań zaliczyć można obgryzanie kapci, nadmierne cieszenie się, złe zachowanie, podczas gdy przyjdą goście, czy przy spożywanym posiłku. Oczywiście nad większością tych kwestii można skutecznie pracować. Niemniej jednak podstawą jest odpowiedni behawiorysta. Poznań ma do zaoferowania kilku naprawdę świetnych specjalistów, którzy posiadają duże doświadczenie w pracy z psem. W miarę możliwości należy pamiętać o tym, aby pracę z takim psiakiem rozpocząć, jak najszybciej. Młody pies jest bardziej podatny na nauki i zmiany zachowania.
Co robić, gdy pies jest agresywny?
W niektórych przypadkach może pojawić się także agresja u psa. Warto wiedzieć, że może być ona spowodowana różnymi kwestiami. Nie tylko tymi, które wynikają z uwarunkowań danej rasy. Zdarza się także przecież, że pies doświadczył traumy lub ciężkich przeżyć i za sprawą tego stał się agresywny. Nie można godzić się na takie zachowanie, ponieważ jest ono niebezpieczne nie tylko dla domowników, ale i dla wszystkich ludzi, z którymi pies może mieć kontakt. Gdy tylko zauważy się objawy agresji, które regularnie się powtarzają, bądź nasilają, koniecznie należy zgłosić się z psem do behawiorysty lub zapisać go na specjalnie dobrane do niego szkolenie, które pomoże zdusić agresję w zarodku.