Jak wychować nawet nieposłusznego psa?

Jak wychować nawet nieposłusznego psa?

Wychowanie i wyszkolenie psa nie zawsze jest proste. Oczywiście istnieją takie rasy, które łatwiej ulegają szkoleniom, jak i takie, które są na to oporne. Często jednak współpraca z odpowiednim behawiorystą rozwiązuje ten problem i sprawia, że pupil staje się łagodniejszy, posłuszniejszy i lepiej ułożony. To dlatego warto wiedzieć, kiedy należy skorzystać z fachowej pomocy.

Kiedy udać się z psem do behawiorysty?

Czym zajmuje się behawiorysta? Ten specjalista od psów ma przede wszystkim za zadanie sprawić, aby czworonóg został lepiej ułożony. To dlatego można zgłosić się do niego z przeróżnymi problemami. Oczywiście do najczęstszych należy to, że pies się nie słucha, ucieka, albo jest agresywny wobec innych zwierząt, bądź ludzi. Częstotliwość spotkań zależna jest od tego, jak współpracuje dany pies. Niektórym wystarczy jedno spotkanie, podczas gdy inne muszą spotykać się z behawiorystą regularnie. Gdzie przyjmuje doświadczony behawiorysta? Poznań to oczywiście jedna z polecanych lokalizacji, ale warto zaznaczyć, że specjalistę znaleźć można w każdym większym mieście w Polsce. Dodatkowo ta profesja stała się w ostatnim czasie stosunkowo popularna, co również ułatwia dobór osoby, która będzie pasować, zarówno właścicielom, jak i pieskowi.

Jak socjalizować szczeniaka?

W wielu przypadkach socjalizacja szczeniaka przebiega gładko i naturalnie. Niestety istnieją również sytuacje, w których dany piesek jest oporny na tego typu nawiązywanie kontaktów z otoczeniem. Co należy wtedy zrobić? Na początku można z takim szczeniakiem próbować pracować samodzielnie. Jednak, gdy to nie przynosi oczekiwanych efektów, najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do specjalisty. Jak najbardziej może to być behawiorysta. To właśnie on będzie trenował ze szczeniakiem, a także podpowie, w jaki sposób oswajać pieska z otaczającym go światem. Z całą pewnością warto pamiętać o tym, że wszystko musi odbywać się w naturalnym rytmie, a więc psiak nie może być do niczego przymuszanym. Zwłaszcza w kontaktach z innymi psami.

Wisiorek ze swoim pupilem na pamiątkę

Dużą popularnością cieszą się także dodatki, zwłaszcza te biżuteryjne, które zawierają w sobie sierść pieska. Często jest to forma upamiętnienia, gdy pupil już odejdzie z tego świata. Takie wisiorki ze zwierzętami są wykonane bardzo starannie i dzięki temu prezentują się wyjątkowo. Można zamówić sobie taki wisiorek samodzielnie, albo sprawić go komuś w prezencie. Na przykład bliskiej osobie, która była bardzo związana ze swoim psiakiem.