Jak zadbać o swojego psa?

Jak zadbać o swojego psa?

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na zakup czworonoga do swojego mieszkania. Oczywiście, pies daje wiele radości i miłości dla wszystkich członków rodziny. Należy jednak pamiętać, że to nie jest zabawka i należy poświęcić dużo czasu i energii na jego wychowanie.

Opieka profesjonalistów

Wbrew pozorom wiele psów posiada dużo problemów zdrowotnych oraz społecznych. Mogą być one związane z niewłaściwym traktowaniem w schronisku lub hodowli, a być może to my popełniamy jakieś błędy w codziennym funkcjonowaniu. Warto odwiedzać zaufanego weterynarza nie tylko w razie nagłej potrzeby, ale również na regularne wizyty kontrolne. Oprócz tego, należy zainteresować się wszelkimi problemami społecznymi, takimi jak nadmierna agresja, czy też brak chęci wychodzenia na spacery. W wielu województwach dostępne jest szkolenie psów. Zachodniopomorskie, wielkopolskie, czy też pomorskie to tylko kilka z nich. Na takich szkoleniach czworonogi uczą się obcowania z innymi zwierzętami, oraz różnych sztuczek.

Czy rozumiesz swojego przyjaciela?

Jeżeli nie liczymy kreskówek i bajek, to psy nie umieją mówić, przez co komunikacja z nimi jest nieco trudniejsza. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnej możliwości ich zrozumienia. Psi język wbrew pozorom nie należy do skomplikowanych z naszej perspektywy. Biorąc pod uwagę pewien stały rytm dnia, który niejako został narzucony czworonogom przez właścicieli, możemy zauważyć jego głód, konieczność wyjścia na spacer, czy też inne potrzeby. Psy mogą objawiać radość przede wszystkim poprzez merdanie ogonem.

Jak pies z kotem

Przy okazji zakupu psa, należy zwrócić również uwagę na reakcję pozostałych mieszkańców domu. O ile zazwyczaj ludzie podchodzą do zwierząt niezwykle pozytywnie, to jednak koty, ptaki, czy nawet inne psy mogą nie być aż tak ufne wobec nowego domownika. Trudno rozwiązać ten problem przed zakupem lub przygarnięciem, aczkolwiek warto wziąć poprawkę na ewentualne niedogodności związane z posiadaniem psa, albo innego zwierzęcia domowego.