Jakie są rodzaje szkoleń dla psów?

Jakie są rodzaje szkoleń dla psów?

Szkolenie psa to niezwykle ważne i odpowiedzialne zadanie. Od tego zależy, jaki charakter będzie posiadał ostatecznie pies - czy będzie posłuszny oraz jak będzie reagował na inne psy lub ludzi. Tresura psa powinna rozpocząć się już w okresie szczenięcym. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy znają się na szkoleniach psów w różnym wieku, a także z problemami. W tym artykule dowiesz się, jakie są rodzaje szkoleń dla psów.

Psie przedszkole - szkolenie dla szczeniąt

Psie przedszkole przeznaczone jest dla psów od 2 do 5 miesiąca życia. To szkolenie, podczas którego psy uczą się podstawowych umiejętności. Przede wszystkim, na takim szkoleniu celem jest socjalizacja szczeniaka, zarówno z innymi psami jak i ludźmi. Dzięki temu możemy w przyszłości uniknąć zachować agresywnych u psa w reakcji na otoczenie. Dodatkowo, w psim przedszkolu psy uczą się reagować na komendy właściciela, a także są przyzwyczajane do zabiegów pielęgnacyjnych. To wszystko pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają ogromną wiedzę na temat prawidłowego szkolenia szczeniąt.

Szkolenia dla starszych psów

Psie przedszkole to nie jedyne szkolenia dla psów, które cieszą się ogromną popularnością. Dla starszych psów również znajdziemy różnego rodzaju szkolenia. Nie każdy właściciel jednak, w późniejszym etapie decyduje się na dalsze szkolenie psa Łódź. Zazwyczaj tresurze są poddawane psy, które pełnią różne funkcje. Do tego typu szkoleń możemy zaliczyć szkolenia dla psów obronnych, myśliwskich, pracujących w służbach mundurowych. Bardzo popularny jest również nosework - dyscyplina szkolenia polegająca na rozwijaniu u psa zmysłu węchu. Tego rodzaju szkolenia wymagają nauki specyficznych umiejętności, dostosowanych do warunków, w których będzie przebywał pies. Są przeprowadzane przez doświadczonych i wykwalifikowanych trenerów.

Behawiorysta - psi psycholog

Zdarza się, że u niektórych psów występują problemy z agresją, są nieposłuszne lub niszczą przedmioty w domu. Tego typu zachowania u psów mogą się nasilać, jeśli w porę nie zareagujemy. Osoba, która zajmuje się tego typu problemami u czworonogów nazywana jest behawiorystą. Jego zadaniem jest dotarcie do tego, co warunkuje zachowania psa. Następnie pokazuje właścicielom sposoby radzenia sobie z psem w trudnych sytuacjach, a także uczy psa radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach. Behawiorysta Poznań pracuje zarówno ze szczeniętami jak i dorosłymi psami.