Mały psiak lub kot w domu

Mały psiak lub kot w domu

Jak przygotować dom na przyjęcie szczeniaka lub kocięcia? Co kupić i o jakie aspekty zadbać? Zebraliśmy garść porad, z których skorzystają wszyscy miłośnicy futrzaków. Zobacz, w jakim sklepie tanio kupisz jedzenie, a w jakim zamówisz dla swojego nowego pupila najwygodniejsze legowisko. A wszystko to załatwisz łatwo, szybko i wygodnie, bo online!

Najlepsza karma dla szczeniąt

Właściwe odżywianie szczeniaka jest bardzo ważne, ponieważ ma bezpośredni wpływ na jego rozwój. Ważna jest nie tylko częstotliwość serwowania posiłków – powinno się podawać od nawet pięciu do trzech małych porcji rozłożonych na cały dzień – ale również rodzaj karmy. Ta stworzona z myślą o najmłodszych psiakach jest bogata w składniki mineralne, których do rozwoju potrzebuje maluch.

Karma dla szczeniaków jest droga. Karmę Royal Canin tanio kupisz w internecie, np. na stronie butik.zpazurem.pl. Najlepsze karmy dla szczeniaków to: Royal Canin Mini Puppy, Brit Premium by Nature Junior M, Bosch Junior Maxi, Bozita Robur Mother & Puppy XL, Happy Dog Mini Baby And Junior.

Nauka dorastającego psiaka

Przejawiając miłość i troskę wobec szczeniaka, zazwyczaj wychowa się łagodnego i grzecznego dorosłego psa. Niestety czasem zwierzak może być trudny do okiełznania z uwagi na charakter lub brak zasad panujących w domu, w którym znajdował się wcześniej. Behawiorysta (Poznań to jedno z miast, w którym skorzystasz z usług specjalisty ze strony likedog.pl) pomoże Ci zapanować nad rozbrykanym szczeniakiem. Po pierwsze naprawi błędy poprzedniego właściciela, po drugie nauczy psa komend takich jak siad, leżeć, waruj, poproś, przyjdź.

Jak przygotować się na przyjęcie kocięcia?

Kot to zwierzę mniej spoufalające się z człowiekiem niż pies. Mimo iż oba zwierzaki powinny mieć w domu wyznaczone miejsce, które będzie tylko ich i w którym będą czuły się bezpiecznie, koty zdają się potrzebować go nawet bardziej. Legowiska dla kotów, do kupienia m.in. na stronie kotpak.pl, zapewnią im codzienną dawkę samotności i niezależności. W końcu nie bez powodu mawia się, że koty chadzają własnymi ścieżkami!

O ile szczeniakowi potrzebna jest wyłącznie specjalistyczna karma, o tyle niektóre kotki potrzebują również przyjmować mleko dla kociąt (zamówisz je w sklepie internetowym puszekshop.pl). Takie mleko jest bogate w białko i minerały, a także dostarcza sporo kalorii, co sprzyja kociętom-niejadkom. W przeciwieństwie do zwykłego mleka zawiera mniej laktozy (cukru mlecznego) i jest lepiej przyswajalne.