Najmądrzejsze zwierzęta na świecie

Najmądrzejsze zwierzęta na świecie

Od wielu lat toczą się ciągłe dyskusje wśród sympatyków różnych zwierząt na temat ich inteligencji. Niektórzy skłaniają się ku szympansom i innym małpom, ze względu na ich podobieństwo do człowieka. Nie da się jednak ukryć, że spośród zwierząt uznawanych za domowe, psy przeganiają inne o lata świetlne.

Pomoc w potrzebie

Aż trudno zliczyć wszystkie sytuacje, w których psy pomagają człowiekowi w rozwiązywaniu problemów. W życiu codziennym pierwsze na myśl przychodzą labradory pełniące funkcję psów przewodników. Policja wykorzystuje czworonogi w poszukiwaniach, zarówno ludzi, jak i nielegalnych substancji. W różnych miejscach Polski, ze względu na panujące warunki, zupełnie inaczej wygląda szkolenie psów. Zachodniopomorskie oddziały skupiają się na treningach na piasku oraz pływaniu, ze względu na potencjalne sytuacje kryzysowe w okolicach wybrzeża. W południowych regionach Polski, psy powinny być doskonale przygotowane na tropienie osób poszkodowanych przy okazji lawin, bądź innych perturbacji na szlakach górskich.

Sposób porozumiewania się

Chociaż psy rzecz jasna nie mają głosu, to jednak bez najmniejszego problemu jesteśmy w stanie zazwyczaj odczytać ich intencje. Psi język w podstawowych aspektach wygląda bardzo podobnie przy okazji niemal każdej rasy. Merdający ogon, niezależnie od jego rozmiarów i wagi, oznacza radość i zadowolenie. Reakcja na słowo "spacer" także jest dobrze znana wszystkim właścicielom psów. Labrador, boxer, jamnik, czy też terier - każdy reaguje niezwykle podobnie i analogicznie do innych ras.

Łamanie stereotypów

Popularne w dzieciństwie bajki pokazywały nam, jakoby psy nienawidziły się z kotami. Zdarza się, że jest to prawda, jednak zupełnie nie chodzi tutaj o samego kota. Psy niezwykle przywiązują się do swoich właścicieli oraz osób im najbliższych. Z tego powodu pokazują zazdrość i niechęć do innych zwierząt, które próbują im "podebrać" uwagę osób, która teraz jest podzielona na kilka zwierząt. Dlatego też nie zawsze pies z kotem musi żyć tak źle, jak w starym, polskim przysłowiu.