Poznaj ciekawe zabawki dla swojego czworonoga!

Poznaj ciekawe zabawki dla swojego czworonoga!

Mając psa, warto zadbać o to, aby jego energia była dobrze spożytkowana, w innym wypadku będzie on musiał zająć się sam sobą, przez co ucierpieć mogą Twoje meble, dywany, buty czy  inne rzeczy w domu. Jeśli nie chcesz mierzyć się ze zniszczeniami w swoich czterech ścianach, ważne jest, aby Twój czteronogi przyjaciel mógł odpowiednio spożytkować swoją energię. Jak to zrobić? Oczywiście poprzez zabawę. Postaw na zabawki, które przyciągną uwagę Twojego psa i wspomogą jego rozwój! W tym artykule przybliżymy Ci kilka z nich. Zapraszamy do lektury!

Jak zabawki wpływają na rozwój psów?

Jeśli nie chcesz mieć podrapanych czy poobgryzanych mebli w swoim domu, zadbaj o to, aby Twój czteronogi przyjaciel nie nudził się podczas Twojej nieobecności w mieszkaniu.  Odpowiednio dobrane zabawki pozytywnie wpływają także na stymulację mózgu. Jak jeszcze zabawki oddziaływają na rozwój psa? Dzięki zabawkom nasz pupil rozwijać może swoje możliwości fizyczne, poprzez bieganie czy skakanie do piłki, aportowanie oraz gryzienie. Bawiąc się z psem w chowanego, uczymy go logicznego myślenia i stymulujemy jego mózg oraz węch do pracy. Gryzienie zabawek także doskonale wpływa na redukcje leków, nerwów i stresu.

Jakimi zabawkami warto bawić się ze swoim czworonogiem?

Bawiąc się ze swoim pupilem, warto korzystać z wielu zabawek naprzemiennie. Dzięki temu każda z zabawek nie znudzi mu się zbyt szybko i nadal będzie dla niego ciekawa. Z czego warto korzystać? Oczywiście z piłek, którymi możemy uczyć naszego psa aportowania. Mogą być to także wszelkiego rodzaju liny, którymi będziecie bawić się w przeciąganie oraz frisbee dla psa, które będzie doskonałym gadżetem do zabawy na świeżym powietrzu.

Poznaj zabawki dla psa do samodzielnej zabawy!

Jeśli Twój pies często zostaje w domu sam, warto zadbać o to, aby zbytnio się nie nudził. W tym celu niezbędne okazać się mogą zabawki do jego samodzielnej zabawy.  Co się może przydać Twojemu czworonożnemu kumplowi? Doskonale sprawdzą się wszelkie gumowe zabawki. Takie gryzaki można niekiedy napełnić przysmakami, dzięki czemu Twój pies jeszcze chętniej będzie się nimi bawił. Doskonale sprawdzą się tez wszelkie zabawki dźwiękowe, które przykuwać będą jego uwagę. Jeśli Twój pupil lubi gryźć, zapewnij mu dostawę świeżych pluszaków. Dobrym pomysłem będzie także zakup zabawek, w których ukryć można jego przysmaki, to zdecydowanie zajmie Twojego pieska oraz wpłynie na stymulacje jego mózgu.

Zabawek dla psów jest bardzo wiele, przed ich zakupem warto zapoznać się z zaleceniami producenta i wybrać zabawkę odpowiednią do wieku, gabarytów oraz siły psa.