W trosce o swojego czworonoga

W trosce o swojego czworonoga

Biorąc pod uwagę coraz wiekszą liczbę psów w polskich domach, należy zastanowić się nad tym, w jaki sposób powinno się o nie dbać. Posiadanie zwierzęcia domowego wiąże się z bardzo dużą odpowiedzialnością. Ze względu na wrodzoną empatią oraz nabywaną miłość do właściciela, trzeba o nie dbać niemal tak samo, jak o własne dzieci.

Analiza zachowania

Wpływ na to, jak reaguje pies w różnych sytuacjach ma zarówno jego rasa, jak również wychowanie przez właścicieli. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie w żaden znany nam sposób chociaż trochę wychować swojego czworonoga, wtedy konieczne jest wkroczenie specjalisty, którego głównym zadaniem będzie nauczenie psa nie tylko właściwego funkcjonowania, ale również kilku sztuczek. Kimś takim jest behawiorysta. Wielkopolskie słynie z ekspertów w tej dziedzinie, których najwięcej rzecz jasna można znaleźć w Poznaniu. Wiele terenów zielonych w stolicy Wielkopolski w sobotnie i niedzielne poranki wypełnia się czworonogami, które uczą się różnych zachowań pod profesjonalnym okiem.

Wyjście do innych zwierząt

Kilka minut dziennie na spacerze, żeby pies załatwił swoje potrzeby to może nie być wystarczająca ilość czasu. Według wielu badań, socjalizacja psa stanowi jeden z kluczowych elementów jego rozwoju. Warto o tym pamiętać, że każda istota potrzebuje kontaktu z innymi przedstawicielami tego samego gatunku. Tak jak my spotykamy się na kawę ze swoimi znajomymi, tak psy powinny poznawać jak najbardziej zróżnicowane otoczenie i spotykać inne psy.

Odpowiednie nawyki żywieniowe

Na pytanie o właściwe jedzenie dla psa nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Zależy to w dużej mierze od rasy, ale także liczby oraz długości jego aktywności fizycznej. W przypadku, gdy nasz pies spędza więcej czasu w mieszkaniu, nie powinno się dawać mu zbyt dużej ilości jedzenia. Istnieją jednak takie substancje, które są w stanie pomóc w prawidłowym rozwoju. CBD dla psa może pomóc w utrzymaniu koncentracji, natomiast przekąski o specjalnym kształcie mogą zadbać o to, aby zęby naszego czworonoga pozostały silne i mocne.