Wybór odpowiedniego legowiska dla Twojego psa

Wybór odpowiedniego legowiska dla Twojego psa

Psy są zwierzętami aktywnymi, które lubią odkrywać, wąchać i bawić się, ale bardzo ważne jest również, aby odpowiednio wypoczywały. Jako właściciele możemy pomóc naszym czworonożnym przyjaciołom w odpoczynku, upewniając się, że mają ciche i wygodne miejsce do spania.

Jaki styl legowiska wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów i kolorów łóżek dla psa. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego rozmiaru oraz kształtu do wymagań i wielkości naszego pupila. Jednak to w jakim będzie kolorze zależy już zupełnie od właściciela i od jego upodobań i preferencji. Do minimalistycznych wnętrz idealnie będzie pasować legowisko w stylu skandynawskim, natomiast dla wielbicieli kolorów można wybrać legowisko w geometryczne wzory.

Legowisko dla psa w stylu skandynawskim – wybór odpowiedniego rozmiaru

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar legowiska dla psa. Powinno być wystarczająco duże, żeby zwierzak mógł wygodnie leżeć we wszystkich pozycjach. Jeśli przyjrzysz się, jak Twój pies śpi, zauważysz, że przyjmuje wiele różnych figur – wyciągnięty, zwinięty, na grzbiecie, czy na brzuchu z wyciągniętymi łapami.  

Legowisko dla psa w stylu skandynawskim - kształty

Legowisko dla psów w stylu skandynawskim ma wiele różnych kształtów i rozmiarów. Okrągłe lub owalne łóżka z bokami będą idealne, gdy psy chcą się zwinąć w kulkę, a łóżka z materacem mogą być dobre do leżenia płasko. Zawsze najlepiej dać psu kilka opcji do wyboru – w ten sposób będziesz mieć pewność, że zawsze będzie mu wygodnie.

Z jakiego materiału powinno być wykonane legowisko dla psa?

Legowiska dla psów powinny być wyściełane i wykonane z wygodnego, przyjemnego w dotyku materiału, który jest łatwy do prania.

Gdzie najlepiej położyć legowisko dla psa?

Umieść łóżko w miejscu ciepłym i wolnym od przeciągów. Jedno legowisko dla psa powinno znajdować się w cichej części domu, gdzie będzie mógł spokojnie odpoczywać, a drugie w pokoju, w którym rodzina spędza czas, aby mógł przebywać w Twoim towarzystwie podczas relaksu lub drzemki w wygodnym miejscu.  

Legowiska dla psów do zadań specjalnych

Więcej niż jeden pies? Aby uniknąć rywalizacji, musisz mieć co najmniej jedno łóżko na psa. Jeśli Twoje psy lubią przytulać się razem, rozważ zakup dodatkowego łóżka dla psa wystarczająco dużego, aby mogły wygodnie dzielić. Jeśli masz nieśmiałego lub nerwowego psa, powinieneś kupić mu łóżko typu „igloo”, aby mógł się wygodnie ukryć, gdy poczuje się niepewnie. Jeśli jednak masz cały czas problemy z zachowaniem swojego zwierzaka, pamiętaj, że zawsze behawiorysta Poznań pomoże Ci rozwiązać Twoje wątpliwości.