ZABAWKI DLA PSÓW. POMYSŁY NA ZABAWĘ

ZABAWKI DLA PSÓW. POMYSŁY NA ZABAWĘ

Aktywność jest dla psa bardzo ważna. Nie tylko poprawia jego kondycję, pozwalając dłużej cieszyć się z życia, ale i umacnia wspólną relację pies-człowiek. Psi ruch nie powinien zostać ograniczony do „wybiegania się” na spacerze. Często to my – właściciele – popadamy w rutynę, a przecież wystarczy być nieco kreatywnym! Jakie zabawy mogą umilić czas i w jakie zabawki dla psów warto się zaopatrzyć?

PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZEŃSTWO

Rutyna dopada każdego. Samo głaskanie i mizianie to oczywiście bardzo przyjemne sposoby spędzania wspólnego czasu, jednak nie są one zbyt rekreacyjne i nie wymagają od nas ani od psa pomysłowości i większego zaangażowania, czy to fizycznego, czy psychicznego. Aby rozwijać psie instynkty i urozmaicić sobie czas, przydadzą się nam zabawki dla psów – można wykonać je samodzielnie lub zakupić tak zwane „gotowce”. W przypadku tych drugich mamy pewność, że są atestowane i bezpieczne, natomiast gdy chodzi o własnoręczne zabawki dla psów, musimy kierować się własną wyobraźnią i intuicją, aby nie zrobić psu krzywdy.

GRYZAKI DLA MAŁYCH PSÓW… I TYCH DUŻYCH TEŻ!

Psy uwielbiają gryzaki, choć my, dwunożni, często kojarzymy je z irytującymi piszczałkami. Gryzaki dla małych psów nie muszą być tylko piszczące, a jeżeli już posiadamy taki model, możemy ją z niego wyjąć. Gryzaki mogą mieć formę kości i zadbać o zdrowe uzębienie pupila. Natomiast gryzaki dla dużych psów mogą mieć formę dłuższych zabawek, którymi można bawić się w przeciąganie. Trzeba jedynie uważać, by zaangażowany psiak niechcący nie zahaczył nas zębami.

NAGRODA? PRZYSMAKI DLA PSÓW

Jeśli twój pies cieszy się pełnią sił i wspólnie posiadacie kawałek niezagospodarowanej przestrzeni, pobawcie się w tor przeszkód. Wykorzystaj taborety, koce i co jeszcze wpadnie Ci do głowy – pamiętasz jeszcze zabawę w bazę? Za poprawne przejście toru pupilowi należy się nagroda. Każdy sklep z karmą dla psa, posiada ogromną ich ilość - od wyboru do koloru. To również one przydają się, aby skupić uwagę psiaka na zabawie i zmotywować go do działania.

Smakołyki do nagradzania psów to także świetny sposób na rozpoczęcie tresury. Nawet najprostsze komendy takie jak „podaj łapę” mogą zająć nam trochę czasu, jednak warto – psy uwielbiają uczyć się nowych rzeczy, szczególnie jeśli na horyzoncie pojawiają się ulubione przysmaki dla psów. Dobrym pomysłem jest także nagradzanie psa za przynoszenie i oddawanie nam rzeczy. Ta zabawa to nic innego jak znany „Aport!”. Aportem mogą być dowolne zabawki dla psów, a także przedmioty domowe, na przykład… skarpetki.

O TYM PAMIĘTAJ!

Pamiętaj, że Twój pies najwięcej przyjemności czerpie z samej możliwości spędzania z Tobą czasu. Zabawki dla psów – kupione lub wykonane samodzielnie pozwolą Wam cieszyć się wspólnymi chwilami. Zakręcone butelki, kartony, przyniesione ze spaceru patyki, gryzaki, sznury czy skarpetki wypełnione suchym smakołykiem to tylko niektóre z całej puli pomysłów. Pamiętaj jedynie, by nie wykorzystać wszystkich naraz, ale wprowadzać je co jakiś czas, by zabawa wciąż była stale urozmaicana. Inaczej nawet największa pula pomysłów szybko Wam się skończy.